TRADYCJA…

9 grudnia 2020 18:52

Z okazji mikołajek

Mikołajki to przede wszystkim zapowiedź nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Choć dzień 6 grudnia nie jest obchodzony tak hucznie jak Gwiazdka, to jednak obie okazje łączy postać wyjątkowego świętego i zwyczaj obdarowywania się prezentami.

7 grudnia 2020 r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego sekcji kl. I-III pod kierunkiem opiekunów Żanety Wilant i Aleksandry Bukowskiej obchodziliśmy mikołajki. W tym roku było inaczej niż zwykle, ponieważ z wiadomych powodów okolicznościowe świętowanie zostało przeniesione do Internetu.

Dzieci w trakcie lekcji online, ubrane w czerwone bluzeczki i charakterystyczne czapeczki, poznały postać św. Mikołaja oraz znaczenie 6 grudnia dla naszej tradycji. Dodatkowo kolorowały kontury wspomnianej wcześniej postaci. Rozwiązywały też różne zagadki
i rebusy.

Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze. W końcu mikołajki to wyjątkowy czas, kiedy tym bardziej pamiętamy o sobie.

Aleksandra Bukowska