TEATRALNIE…

7 listopada 2019 18:32
| Administrator

Nowatorsko o Czerwonym Kapturku

Niedawno w progach Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego gościliśmy aktorów z Teatru „Akademia Wyobraźni” z Lądka Zdroju, którzy uraczyli uczniów kl. IV-VI „Baśnią o dwóch braciach”.

W środę 6 listopada 2019 r., mieliśmy możliwość przyjrzeć się innemu minispektaklowi, tym razem przygotowanego w oparciu o kanwę baśni braci Grimm – „Czerwony Kapturek. Nowatorską wersję przygód dziewczynki w charakterystycznym wdzianku obejrzeli wtedy uczniowie kl. I-III. Dzieciom bardzo podobały się papierowe postaci oraz dopracowany w każdym calu przekaz artystyczny, co wyraziły gromki brawami dla aktorów.

Baśń „Czerwony Kapturek” przedstawiona w tak wyjątkowej interpretacji, pozwoliła na pewno uwrażliwić młodych ludzi na relacje z drugim człowiekiem
i otaczających ich światem.

Arleta Skibińska,
Przemysław Ciesielski