SZKOŁA DO HYMNU

10 listopada 2020 18:21

Bogumiła Kowalska

Wspólne śpiewanie online

Ministerstwo Edukacji i Nauki zachęciło wszystkie placówki oświatowe różnego typu do udziału w kolejnej edycji akcji „Szkoła do hymnu” i wspólnego odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” w przeddzień Święta Niepodległości (10 listopada 2020 r.). Inicjatywa zaplanowane została na godzinę 11:11.

W tym roku, ze względu na pandemię i przestawienie szkół na pracę zdalną, powtórzenie przedsięwzięcia w dotychczasowym kształcie nie było możliwe. Stąd też resort edukacji zaproponował, by uczniowie i nauczyciele zaśpiewali wspólnie nasz hymn narodowy w danej klasie w formie online.

W gronie ponad 20 tys. placówek oświatowych, które zgłosiły swój akces uczestnictwa w projekcie, była także Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Dokładnie o 11:11 nasi uczniowie i nauczyciele zaśpiewali w trybie online „Mazurka Dąbrowskiego”. Wybrzmiał on donośnie i z dumą z zachowaniem właściwej postawy oraz galowego stroju.

Dodatkowo w tym samym czasie flaga Polski została podniesiona na maszt, który znajduje się w pobliżu budynku szkoły.

Ten wspomniany wyżej niekonwencjonalny sposób uczczenia 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości był krótką, ale za to bardzo treściwą w swoim przesłaniu lekcją patriotyzmu, tym razem nie w tradycyjnej, lecz w zdalnej odsłonie.

FILM 2

Źródło: www.gov.pl/web/edukacja/szkola-do-hymnu