SZCZĘŚLIWE ZAKOŃCZENIE POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

23 lutego 2020 12:43

101. ROCZNICA ROZEJMU W TREWIRZE
101 lat temu, 16 lutego 1919 r., w Trewirze w Nadrenii – Palatynacie, państwa zwycięskiej Ententy podpisały z niemiecką Republiką Weimarską traktat rozejmowy. Przedłużył on traktat podpisany 11 listopada 1918 r. w Compiègne. Jednym z jego postanowień było zakończenie trwającego od 27 grudnia 1918 r. Powstania Wielkopolskiego.

O tym i innych wydarzeniach dotyczących historii Polski, a w szczególności Wielkopolski, panie Jolanta Krucka i Joanna Smuszkiewicz rozmawiały w bibliotece Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego z uczniami klasy IIIb i ich wychowawczynią panią Danutą Wysokowską. Jak się okazuje takie spotkania owocują wiedzą na długo. Od ostatnich warsztatów uczniowie zapamiętali naprawdę sporo faktów! Cieszy to tak samo, jak zaangażowanie, z jakim dzieci przeglądały tematyczne książki i mapy. Przed nami kolejne odsłony projektu „Przygoda z historią”…

Jolanta Krucka, Joanna Smuszkiewicz, Paulina Kubsik