STOLICA WIELKOPOLSKI PODBITA

17 grudnia 2021 15:27

14 grudnia uczniowie klas 2a, 3c, 4a i 4c wraz z wychowawczyniami: Lilianą Czajkowską, Iwoną Kasprzak, Małgorzatą Iwińską, Pauliną Kubsik oraz nauczycielem wspierającym Justyną Dzieran wybrali się do stolicy Wielkopolski. Swą przygodę rozpoczęli od zgłębiania wiedzy na temat roślin w Palmiarni. Następnie na Starym Rynku podziwiali poznańskie koziołki na wieży ratuszowej, a to wszystko przy akompaniamencie hejnału. Później uczniowie zwiedzili Poznańskie Muzeum Pyry, w którym w ciekawy i zabawny sposób zgłębili tajniki wiedzy na temat ziemniaka. Kolejnym punktem była wizyta w Rogalowym Muzeum Poznańskim, czyli żywym centrum poznańskich tradycji i kultury w samym centrum Poznania. Uczniowie mogli sami wykonać czynności związane z upieczeniem rogala swietomarcinkowskiego. Wycieczka dostarczyła wiedzy, była doskonała okazja do integracji zespołów klasowych i dobrej zabawy.