SPRZĄTANIE ŚWIATA 2020

19 września 2020 15:28

„NIE” dla plastików

„Sprzątanie Świata” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

W tym roku 27. raz Fundacja „Nasza Ziemia” zorganizowała w Polsce wspomniane przedsięwzięcie. Od lat włącza się w nią aktywnie społeczność Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

W związku z powyższym uczniowie z klas: VIa, VIIb, VIIc i VIIIc zachęceni przez nauczycieli - Agnieszkę Sołtysiak i Przemysława Ciesielskiego przygotowali okolicznościowe plakaty. Stanowiły one jedną z form propagowania proekologicznych zachowań i właściwego rozumienia istoty gospodarki odpadami w myśl hasła tegorocznej akcji: „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”.

Przemysław Ciesielski