SPRAWDZILI WIEDZĘ I UMIEJĘTNOŚCI

18 czerwca 2020 15:09

Sprawdzili wiedzę i umiejętności

Nie ulega wątpliwości, że zwieńczeniem edukacji w szkole podstawowej jest przystąpienie do obowiązkowego i powszechnego egzaminu. Po reformie szkolnictwa w 2017 r. obejmuje on uczniów klas ósmych. Jego formuła przebiegu jest oczywista i bardzo dobrze znana tym, których dotyczy. Dodatkowo ma wpływ na przyszłość absolwentów w kontekście ich dalszej nauki.

W dniach od 16. do 18 czerwca 2020 r. ten pierwszy w życiu tak ważny egzamin napisali również uczniowie najstarszych klas ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Ze względu na panującą pandemię koronawirusa odbył się on w hali widowiskowo-sportowej przy zachowaniu sanitarnych wytycznych opracowanych przez MEN, CKE i GIS. Młodzież solidnie przygotowana przez swoich nauczycieli, zmagała się z testami weryfikującymi ich wiedzę i umiejętności począwszy od języka polskiego przez matematykę na języku obcym nowożytnym kończąc.

Wierzymy, że uczniowie z klas VIII a, VIII b, VIII c poradzili sobie z zadaniami i stawianymi przed nimi oczekiwaniami. Mamy nadzieję, że osiągną jak najlepsze wyniki, które jednocześnie „otworzą im furtkę” do wymarzonych szkół ponadpodstawowych.