SPOTKANIE Z POLICJANTEM

27 września 2021 20:59

Policjanci z Miejskiej Komendy Policji w Koninie przypomnieli przedszkolakom z oddziałów przedszkolnych podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas przechodzenia przez jezdnię. W tym celu posłużyli się elementami wyposażenia ruchu drogowego. Dzieci wzięły udział w edukacyjnej zabawie „ruch uliczny”. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega służba policjanta, w jakich sprawach mogą zwrócić się do niego po pomoc. Małym słuchaczom zostały wręczone odblaskowe opaski. Niewątpliwą atrakcją było również pobranie od dzieci odcisków palców.
Na zakończenie spotkania milusińscy mogli zobaczyć z bliska radiowóz policyjny oraz wysłuchać jego sygnału dźwiękowego. Tego typu spotkania mają duży wpływ na podnoszenie poziomu świadomości dzieci na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Iwona Derek