SPOTKANIE Z DORADCĄ ZAWODOWYM

10 października 2022 18:13

W ramach współpracy Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego z Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie, w dniu 10 października uczniowie klas 7 i 8 wraz z wychowawcami spotkali się z doradcą zawodowym Panią Anną Koziarską. Prelekcja dotyczyła kompetencji przyszłości na rynku pracy. Uczniowie dowiedzieli się jak ważne jest rzemiosło, kompetencje niezbędne w zawodach rzemieślniczych i czy rzemiosło ma przyszłość?

Pani Ania uświadomiła uczniom, że żyjąc w świecie VUCA musimy nieustannie dbać o swój rozwój i zdobywać nowe kompetencje ważne na rynku pracy.

Uczniowie bogatsi o nowe wiadomości w przyszłości będą świadomie wybierać zawód i planować swoją ścieżkę edukacyjną.

Ewa Wróbel