SPOTKANIA Z...

8 maja 2023 14:49

Spotkania z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych

Na przełomie marca i kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie odbyły się spotkania uczniów klas VIII z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych.

Harmonogram wizyt naszych gości przedstawiał się następująco:

- 06.03.2023 r. Rzemieślnicza Szkoła Zawodowa w Koninie,

- 13.03.2023 r. Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Koninie,

- 27.03.2023 r. Zespół Szkół Centrum Ustawicznego im. Stefana Batorego w Koninie,

- 03.04.2023 r. Zespół Szkół Ekonomicznych im. Maksymiliana Jackowskiego w Słupcy, Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie,

- 17.04.2023 r. Zespół Szkół Technicznych w Koninie, Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie,

- 24.04.2023 r. Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie, Zespół Szkół Kształcenia Zawodowego w Koninie.

Celem powyższych spotkań było przybliżenie oferty edukacyjnej okolicznych szkół średnich.

Nasi ósmoklasiści z zaciekawieniem wysłuchali każdej prezentacji, po których mieli możliwość porozmawiania z przedstawicielami zaproszonych placówek. Ponadto każdy uczestnik otrzymał ulotki informacyjne do indywidualnego zapoznania się z nimi w domu.

Koordynatorem poszczególnych wizyt była pedagog szkolny - Joanna Ciesielska.

Mamy nadzieję, że spotkania pomogą naszym ósmoklasistom w wyborze dalszego kierunku kształcenia.

Joanna Ciesielska