SNULI WIGILIJNE OPOWIEŚCI

23 grudnia 2020 18:18

Moc tajemnicy Bożego Narodzenia

Tradycje związane z Bożym Narodzeniem są silnie ugruntowane w polskiej tożsamości narodowej.
W wyjątkowy sposób nawiązują one do sceny z groty, w której przyszedł na świat Pan Jezus. Jedną z form scenicznych przypominających o tym ważnym dla ludzkości wydarzeniu są jasełka.

W dobie pandemii i wprowadzonych restrykcji nie było możliwe wystawienie w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie tej wspomnianej sztuki w znanej nam formie. W tej sytuacji ratunkiem okazał się być Internet.

Z tej sposobności skorzystali uczniowie: Natalia Tomczak (Matka Boża), Anna Szwacińska (Anioł), Maja Natywo (Pastuszek), Kewin Leszczak (Pastuszek), Agata Przybyła (Anioł), Roksana Kołodziejczyk (Anioł) i Karol Nowak (św. Józef), którzy przy pomocy rodziców i naszego absolwenta Alana Tomczaka, zainspirowani pomysłem katechetki s. Liliany Sochy CSDP, przygotowali jasełka online. Przyświecał im tytuł: „Opowieści wigilijne”.

Nasi uczniowie w przepięknych strojach odegrali swoje role, snując przy tym wymowne świąteczne historie. Efekt końcowy wszystkich zaangażowanych w nagranie widać na załączonym filmie, do obejrzenia którego serdecznie zapraszamy.

Przemysław Ciesielski