SKORZYSTALI Z ZAPROSZENIA

VII d w Puszczy Bieniszewskiej

Wypoczynek w lesie wiąże się przede wszystkim z rekreacją, czystym powietrzem, ale również możliwością podziwiania niezmierzonego bogactwa i piękna przyrody.

Z tym spostrzeżeniem zgodzą się na pewno uczniowie kl. VII d ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

10 czerwca 2022 r. wspólnie z wychowawczynią Katarzyną Stachurską i nauczycielami towarzyszącymi Lilianą Czajkowską i Przemysławem Ciesielskim skorzystali
z zaproszenia Jerzego Modelskiego - przedstawiciela Koła Łowieckiego „Drop” nr 21 w Kazimierzu Biskupim do aktywnego spędzenia czasu w Puszczy Bieniszewskiej.

Siódmoklasiści po przybyciu na miejsce, powitaniu i wysłuchaniu krótkiej historii działalności tamtejszych myśliwych, udali się na krótką wędrówkę do alei dębów. Po drodze poznali różnorodność szaty roślinnej lasu. Później posilili się kiełbaskami wprost z ogniska. Następnie wzięli udział w ciekawych grach i zabawach integracyjnych. Zwieńczeniem ich wyjazdu była wspólna fotografia przy kapliczce i obelisku – miejscach wyjątkowych dla wszystkich zrzeszonych w Kole Łowieckim „Drop”.

Aura tego dnia sprzyjała uczestnikom wycieczki, a las o tej porze roku wyglądał cudnie.
To była bardzo atrakcyjna w swojej formie wyprawa.

***

Serdecznie dziękuję Panu Jerzemu Modelskiemu za zorganizowanie spotkania w Puszczy Bieniszewskiej i stworzoną miłą atmosferę oraz Paniom Katarzynie Macyszyn
i Katarzynie Koteckiej za okazaną pomoc.

Katarzyna Stachurska wraz z nauczycielami towarzyszącymi