SCENKI O BOSKICH I NIEŚMIERTELNYCH

3 kwietnia 2023 16:42

Twórczy piątoklasiści

Prawdą jest, że dzieci mają głowy pełne zaskakujących pomysłów na twórcze urozmaicenie tradycyjnych lekcji. Dowód temu dają również w czasie organizowania różnych akcji lub udziale w cyklicznych przedsięwzięciach czy konkursach.

Podobnie rzecz miała się z przygotowaniem przez uczniów z kl. V a ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie scenek dramowych, których motywem przewodnim była szeroko pojęta mitologia grecka.

Młodzi aktorzy w stosownych strojach, posiłkując się odpowiednimi rekwizytami, bardzo dobrze oddali wymowę treści tych dawnych utworów, emocje postaci i dosadność przekazu.

Dobrze się składa, że dzieci zmobilizowane przez nauczyciela języka polskiego Przemysława Ciesielskiego, ochoczo odpowiedziały na propozycję przygotowania minisztuk teatralnych opartych na wierzeniach dotyczących tych, co byli boscy
i nieśmiertelni.