ROZWIJAMY DZIEŁO MIŁOSIERDZIA

17 lutego 2021 16:19

Jak zamienić „pączka” na pomoc dzieciom z Afryki?

Fundacja Kapucyni i Misje prowadzi od lat akcję charytatywną, która ma na celu pozyskanie środków na projekty realizowane w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie. Przyświeca jej wymowne w swojej treści i przekazie hasło - „Wyślij pączka do Afryki”. Zebrane
w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na: dożywianie głodnych dzieci, ich edukację, opiekę medyczną, słodycze oraz wsparcie sierot i tamtejszych wspólnot.

W tym roku do wsparcia misyjnej fundacji przyłączyli się również uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Począwszy od Środy Popielcowej aż do
25 marca zbierać będą do swoich domowych skarbonek datki na rzecz potrzebujących z Afryki. Każdy, nawet najmniejszy grosz na tak szczytną akcję liczy się i jest na przysłowiową wagę złota.

Wszystkie zebrane w ten sposób pieniądze z symbolicznie rozumianego „pączka” zostaną przesłane 26 marca br. przez szkolną koordynatorkę przedsięwzięcia – s. Lilianę Sochę CSDP na konto Fundacji Kapucyni i Misje, która to finansuje projekty dla potrzebujących.

Zachęcamy do wsparcia wspomnianej wyżej akcji.

Przyłącz się i TY, a wspólnie zrobimy wiele dobrego. Rozwiniemy kolejne dzieło miłosierdzia!

Źródło: https://paczek.kapucyni.pl/

plakat_paczek-1.jpg