ROZWÓJ MŁODYCH TALENTÓW

21 października 2022 20:21

Kreatywność dzieci – szansa na spełnienie marzeń

W ramach wspierania, rozwijania talentów i pasji dzieci kl. I-III, w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie prowadzone są zajęcia z obszaru kreatywnej matematyki
z wykorzystaniem metod warsztatowych wzbogaconych o techniki aktywujące oraz wizualne.

Działania te podjęły nauczycielki Arleta Skibińska i Kornelia Topor-Pustelnik. Ich uczestnicy w łatwy i przyjemny sposób poznają wiele pojęć i zagadnień matematycznych kształtujących wyobraźnię przestrzenną. Tematyka warsztatów obejmuje między innymi: origami, geometrię, szybkie mnożenie, kodowanie oraz aplikację Kahoot.

Nie ulega wątpliwości, że rozwój kompetencji matematycznych ma kluczowe znaczenie dla sprawnego poruszania się po świecie. Uczniowie pod kierunkiem wspomnianych nauczycieli pracują tak, aby postrzegali „królową nauk” jako radosną przygodę i możliwość poznawania otoczenia, a nie czasami jako przykry obowiązek.

Arleta Skibińska