ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU LITERACKO-PLASTYCZNEGO

8 grudnia 2021 16:13

Konkursy literackie o tematyce bożonarodzeniowej na stałe wpisały się do grudniowego kalendarza imprez organizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Golinie wraz z filią w Przyjmie oraz punktem bibliotecznym w Kawnicach. Tym razem dzieci z klas IV-VIII z czterech szkół podstawowych z gminy Golina podzieliły się z nami tekstami samodzielnie napisanych pastorałek oraz wykonały do nich ilustracje.

Ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie nagrody rzeczowe za twórcze zaangażowanie otrzymali:

- Sebastian Jakubowski;

- Wojciech Krych;

- Hubert Napierała;

- Wiktoria Pietraszek;

- Paulina Sławska;

- Amelia Wojciechowska.

Celem różnotematycznych konkursów organizowanych przez biblioteki jest zainspirowanie dzieci do podjęcia prób literackich oraz rozwijanie ich wrażliwości i wyobraźni.

Bibliotekarki: Karolina Kasprzak, Monika Paszek i niżej podpisana bardzo serdecznie dziękują Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Golinie za wsparcie finansowe.

W oczekiwaniu na zbliżające się święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok wszystkim czytelnikom życzymy dużo zdrowia, pogody ducha oraz spokojnych spotkań w gronie najbliższych.

Anna Nawrocka