#RazemNaŚwieta

4 grudnia 2020 17:19

Mikołajkowy prezent dla najbliższych

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. To przede wszystkim czas duchowych przeżyć, wzmacniania relacji z drugim człowiekiem, często także z tym potrzebującym.

Na przysłowiową „chwilę” przed mikołajkami (2 - 4 grudnia 2020 r.) w siedzibie domu kultury odbyły się w reżimie sanitarnym warsztaty artystyczne. Wtedy kilku uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z nauczycielem - Przemysławem Ciesielskim poznawało technikę przygotowywania świątecznych dekoracji. Z jej tajnikami zapoznała ich instruktor plastyki – Edyta Jachnik we współpracy z Arkadiuszem Maślakiem.

Podczas wspomnianych zajęć dzieci wykonały bardzo ciekawe w swojej formie oryginalne dekoracje „w słoiku zamknięte”. Po ich przygotowaniu postanowiły wręczyć je swoim najbliższym w prezencie, tym samym włączając się w akcję MEN „Razem na Święta”.

Na zakończenie dodać należy, iż zgodnie z wielowiekową, mikołajkową tradycją, spotkania w domu kultury nie obyły się bez upominków, którymi były słodycze.