RATUJEMY ŻYCIE

14 października 2019 18:11

To na razie wstęp do bicia rekordu

Już od kilku lat społeczność Szkoły Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod kierunkiem Magdaleny Mielcarek - Mirek realizuje z powodzeniem cele programu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” zapoczątkowanego w 2006 r. przez Fundację WOŚP. Polega on na prowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie.

Żeby przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym osobom, zaproszeni druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Golinie pokazali młodym ludziom z klas VIa i VIIIa, jak wykonywać na fantomach resuscytację krążeniowo - oddechową. Przy tej okazji fachowych wskazówek udzielił również nauczyciel wychowania fizycznego Hubert Kulczak (na co dzień także ratownik medyczny).

Te specjalnie zorganizowane w hali widowiskowo - sportowej zajęcia stanowiły swoistą przeplatankę wiedzy teoretycznej z praktyką i zabawą.
16 października w samo południe nasi uczniowie pokażą czego się nauczyli na wstępnej lekcji bicia rekordu w resuscytacji.

Magdalena Mielcarek-Mirek