RADOŚNIE W SZKOLE

30 października 2019 17:24

Aniołowie tu i tam…

Msze św. za zmarłych czy wypominki przypominają nam co roku o listopadowych dniach zadumy i refleksji nad przemijalnością naszego życia. Jednak przy tej okazji powinniśmy tym szczególniej pamiętać o radości płynącej z chwały wszystkich tych, którzy cieszą się już szczęściem wiecznym.

Tradycją stało się, że tuż przed Uroczystością Wszystkich Świętych w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie organizowana jest od lat „ANIELSKA RADOŚĆ”, koordynowana przez katechetkę dzieci klas młodszych - s. Immakulatę Podczasiak CSDP.

Z samego rana 30 października 2019 r. Ia i IIIa wzięły udział w niecodziennym, wesołym korowodzie. Prowadził on ze szkoły do centralnego miejsca na cmentarzu. Tam uczniowie odmówili okolicznościową modlitwę za wszystkich zmarłych. Później zapalili symboliczne światełka na grobach nieznanych żołnierzy.

W ciągu dnia na korytarzach szkoły w obu budynkach, dało się słyszeć donośnie śpiewane słowa piosenek - „Taki duży, taki mały może świętym być…” czy „Każdy może być święty”. Dzięki nim wszyscy uczestnicy akcji przypominali sobie o tym, w jaki sposób osiągnąć niebo.

Warto przypomnieć, iż bardzo wielu uczniów, dyrekcja i nauczyciele wspólnie świętowali w bieli. Ponadto wszyscy pracownicy golińskiego „Julka” otrzymali od dzieci własnoręcznie wykonane aniołki, do których przyklejone były małe karteczki z sentencjami autorstwa naszych świętych i błogosławionych.

Dobrze, że „Anielska Radość” znalazła swoich zwolenników wśród społeczności szkolnej, której na pewno nie jest obca waga dążenia do świętości już tutaj na ziemi.