PUNKTUALNIE O GODZ. 9…

4 września 2023 16:42

|

Katarzyna Szadkowska

PUNKTUALNIE O GODZ. 9…

…rozpoczęli nowy rok szkolny 2023/2024

Wrzesień to czas powrotu do szkoły. Pełni powakacyjnych wrażeń, wszyscy wypoczęci uczniowie udali się w symboliczną podróż do świata wiedzy. Przed nimi edukacyjne wyzwania, z którymi przyjdzie im się zmierzyć w nadchodzących 10 miesiącach.

W Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pierwszy po wakacyjnej przerwie uroczysty apel dla przedszkolaków i uczniów kl. I-VIII rozpoczął się 4 września 2023 r. punktualnie o godzinie 9:00.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego i wprowadzeniu w klimat inauguracji, słowa powitania do zgromadzonej w miejscowej hali widowiskowo-sportowej społeczności skierowała dyrektor Ewa Kutnik. Później głos zabrała zastępca burmistrza Goliny Anna Paszek.

Następnie w wymowny sposób przypomniana została 84. rocznica wybuchu II wojny światowej. Był też moment na wyrażenie szacunku oraz pamięci tym, co oddali życie na ołtarzu Ojczyzny. Dopełnienie oficjalnej części stanowił montaż słowno-muzyczno-taneczny, którego motywem przewodnim były marzenia.

Nad sprawnym przebiegiem apelu czuwali organizatorzy - Justyna Szczot i Przemysław Ciesielski we współpracy z bardzo zaangażowaną grupą dzieci, młodzieży oraz Piotrem Jabłońskim, Tomaszem Borowskim, i Robertem Iwińskim.

***

Wszystkim naszym Uczniom życzymy: spokojnego, owocnego i pełnego sukcesów roku szkolnego 2023/2024.

Cieszmy się swoją obecnością i wspierajmy się nawzajem!

Powodzenia!

Przemysław Ciesielski