PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM

27 września 2023 17:51

Domek dla owadów

Tak zwane „hotele” są świetnym schronieniem dla owadów np. pszczół i trzmieli. Stanowią doskonałe miejsce do zimowej hibernacji motyli i biedronek. Mogą również być idealnym domkiem do zakładania gniazd i wychowywania młodych błonkoskrzydłych.

Jeden z tego typu hoteli wyposażyła w niezbędne materiały kl. IV b ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wspólnie z wychowawcą Przemysławem Ciesielskim w ramach praktycznych warsztatów, które odbyły się 27 września 2023 r. przy miejscowym domu kultury.

Dzieci pod kierunkiem dyrektora placówki Damiana Ciesielskiego, instruktor plastyki Edyty Jachnik i współpracy Arkadiusza Maślaka wykonywały poszczególne czynności związane z urządzeniem lokum dla owadów. Efekt końcowy ich pracy był zadawalający i cieszący oko, co widać na dołączonej do niniejszego artykułu grupowej fotografii.

Przygotowany przez czwartoklasistów domek, znajdzie wiosną swoje stałe miejsce na golińskim rynku.

W dodatku…

Opisane zajęcia, podczas których zostało połączone przyjemne z pożytecznym, odbyły się w ramach projektu: „Warsztaty sztuki współczesnej!” dofinansowanego ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie „Solidarni w Partnerstwie”.

fot. A. Maślak, P. Ciesielski