PRZECIWDZIAŁAJ!

24 października 2024 07:46

Stop hejtowi…

18 października 2024 r. w auli Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie odbyło się spotkanie uczniów kl. I-III ze starszym dzielnicowym miejscowego posterunku policji Błażejem Borowcem w ramach programu prewencyjnego „Razem Dla Bezpieczeństwa”.

Tematem wizyty funkcjonariusza były działania edukacyjno – profilaktyczne pt. „Korzystanie z sieci, Internetu oraz przeciwdziałanie przemocy i agresji”. Na spotkaniu omówiono w formie lekcji interwencyjnej występujące kwestie demoralizacji u dzieci przy wykorzystaniu krótkich filmów takich jak: „Czerwony Kapturek”, „Śpiąca Królewna”, „Złota Rybka”.

Uczniowie dowiedzieli się, co to jest zjawisko cyberprzemocy, jaka jest odpowiedzialność karna dla nieletnich oraz do kogo się zgłosić w razie problemu.

Aleksandra Bukowska