PROJEKT „DziałaMY!” PAŹDZIERNIK 2022

21 października 2022 20:22

|

Administrator

Warsztaty w ramach „Szkolnego Budżetu Obywatelskiego”

Szkolny Budżet Obywatelski to nauka funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego w praktyce, dostosowana do potrzeb i wymagań młodzieży. Dzięki możliwości realizacji wybranego przez społeczność szkoły projektu, SBO posiada niemal wszystkie cechy samorządowego budżetu partycypacyjnego. Nie jest to więc tylko symulacja, ale autentyczny proces konsultacyjny oparty na partycypacji, a jego bezpośredni rezultat – zrealizowany projekt młodzieżowy – staje się wręcz namacalny dla uczniów. Wszystko po to, by pokazać, że warto być zaangażowanym młodym obywatelem.

Aktualna edycja Szkolnego Budżetu Obywatelskiego jest elementem przedsięwzięcia pt. „DziałaMY!” w ramach Programu Rozwoju Edukacji Obywatelskiej w Wielkopolsce/2022 współfinansowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

20 października 2022 r. w auli Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie odbyła się kolejna edycja warsztatów dotyczących „Szkolnego Budżetu Obywatelskiego” w ramach wspomnianego wyżej projektu. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas VIII. Na co dzień są oni zrzeszeni w Szkolnym Klubie Młodego Obywatela, który prężnie funkcjonuje w naszej placówce pod kierunkiem nauczycielki Agnieszki Sołtysiak.

Warsztaty były bardzo pouczające w swojej treści i przekazie, co zapewne zaowocuje w przyszłości w podejmowanych w golińskiej podstawówce tematycznych inicjatywach.

Agnieszka Sołtysiak