PROJEKT DZIAŁAMY - FESTIWAL PROJEKTÓW

14 grudnia 2021 17:01

Projekt DziałaMy

Festiwal projektów

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie w ramach Szkolnego Budżetu Obywatelskiego mieli możliwość zgłaszania pomysłów interesujących projektów, o których ważności zdecydowali w późniejszym głosowaniu.

Gdy zakończył się czas opiniowania i powstawania listy przedsięwzięć, przyszedł czas na wybranie najciekawszego z nich.

Do festiwalu projektów zgłoszono 3 propozycje:

1. „Strefa relaksu” stworzony przez Weronikę Staśkowiak z klasy VIII c,
  2. „Strefa relaksu” opracowany przez Oliwię Źrubek i Tobiasza Jakubowskiego z klasy VIII c,
  3. „Młody chemik” zaproponowany przez Natalię Tomczak, Maję Przybysławską, Agatę Przybyła i Maję Natywo z klasy VII b.

Głosowanie miało formę tzw. „latającej komisji” – czyli w poszczególnych w klasach. W każdej z nich zostały rozdane karty z tytułami miniprojektów. Uczniowie oddali swoje głosy do mobilnej urny.

Największą ich liczbę uzyskał projekt „Strefa relaksu” zaproponowany przez Weronikę Staśkowiak z klasy VIII c

Teraz czeka nas najbardziej miły etap działania – realizacja wygranego przedsięwzięcia. W naszej szkole zostanie stworzona strefa relaksu. Zakupione zostaną pufy i ławki, aby uczniowie mogli wygodniej spędzać czas podczas przerw międzylekcyjnych.

Weronice Staśkowiak serdecznie gratulujemy nowatorskiego spojrzenia na szkolne potrzeby rówieśników.

Agnieszka Sołtysiak