PROGRAMOWANIE PRZEZ ZABAWĘ, CZYLI…

21 maja 2021 13:08

…warsztaty edukacyjne dla przedszkolaków i uczniów klas I-III

Photon jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie robotów edukacyjnych. Wyposażony został w sensory, które pozwalają mu widzieć, słyszeć, odczuwać dotyk, odróżniać ciemność od światła i mierzyć odległość. Stworzyli go studenci Białostockiej Politechniki, aby pomagał dzieciom stawiać pierwsze kroki w świecie programowania.

Dzięki Agencji Szkolno-Przedszkolnej LUPUS najmłodsi z grup „Motylki”, „Biedronki”, „Pszczółki” oraz uczniowie kl. I-III ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie mieli niebywałą możliwość pracy z tymi wyjątkowymi robotami. Dzieci świetnie bawiły się podczas nauki programowania. Humory im dopisywały,
a satysfakcja z udziału w tak pasjonujących ćwiczeniach była nie do przecenienia.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu dokumentującego wspomniane wyżej zajęcia praktyczne.

Kornelia Topor-Pustelnik