PROGRAM PROFILAKTYCZNY

9 stycznia 2024 13:53

Antymina – nie daj się wysterować na minę!
„Każda moneta ma dwie strony. Pamiętaj, nigdy nie da się podnieść tylko jednej z nich. Tak jest z używkami - okrutne skutki zawsze towarzyszą złudnym przyjemnościom. Nie daj się wysterować na minę”.

W poniedziałkowy poranek 8 stycznia 2024 r. w auli Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie uczniowie klas VII i VIII z terenu naszej gminy wzięli udział w Programie Profilaktyki Uzależnień „Antymina”. Jego autorem i wykonawcą był charyzmatyczny raper „Kolah” (właściwie Mirosław Kolczyk) z Przemyśla.

Artysta i autor przybył do naszej młodzieży z ciekawym przekazem zaprezentowanym w niecodziennej formie. Jego prelekcja przeplatana była bowiem utworami hip-hopowymi. Z pewnością dotarła ona w przystępny sposób do młodych odbiorców.

Warto dodać, że „Kolah” szczerze opowiadał o swoich życiowych doświadczeniach. Przestrzegał przed zagrożeniami współczesności, możliwością dokonywania złych wyborów i ich konsekwencjami. Mówił językiem młodzieży, skupiając ich uwagę i zainteresowanie na tym, co ma im do przekazania.

Uczniowie po spotkaniu chętnie rozmawiali z gościem. Zadawali pytania związane z tematyką spotkania i twórczością autora.

***

Przedsięwzięcie dla młodzieży dofinansowane zostało przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Golinie oraz Fundację Służąc Życiu.

Składamy serdeczne podziękowanie wyżej wymienionym instytucjom za pomoc w zorganizowaniu spotkania. Dziękujemy również Mirosławowi Kolczykowi ,,Kolahowi” za obecność i podzielnie się z uczniami życiowymi historiami.

Justyna Dzieran, Przemysław Ciesielski