PROFILAKTYCZNIE - BEZPIECZNIE

21 listopada 2019 20:54

Bullying – co to takiego?

Bullying w szkole to odmiana przemocy, który dotyczy dzieci i młodzieży. Jego najczęstszymi przejawami są: przezwiska, wyśmiewanie, nękanie liścikami i smsami (telefony), publiczne ośmieszanie, rozpowszechnianie wstydliwych dla ofiary treści (np. wpisów, filmików), plotkowanie i nastawianie na innych.

W związku z powyższym pedagog szkolna zorganizowała w auli szkolnej profilaktyczne spotkania z przeznaczeniem dla uczniów klas V-VIII. Młodzież zapoznała się wtedy z problemem agresji, odmianami przemocy rówieśniczej ze szczególnym uwzględnieniem bullyingu. Dowiedziała się też, jak reagować i pomagać sobie oraz innym w sytuacjach, kiedy to zagrożone jest bezpieczeństwo.

Agata Wojdyńska