,,POSTAW TU KROPKĘ I…

17 września 2023 13:48

|

Katarzyna Szadkowska

,,Postaw tu kropkę i…

…zobaczymy, co się stanie…”

15 września obchodzimy święto kreatywności, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki.

Jak co roku uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie zaangażowali się, by spędzić go w niezwykle twórczej i pomysłowej atmosferze. Udział w tym wyjątkowym wydarzeniu był idealną okazją do odkrywania talentów, pasji i rozbudzania fantazji.

Już od samego rana motyw kropki widoczny był w całej szkole. Symboliczny znak pojawił się m.in. na: ubraniach uczniów i nauczycieli, gazetkach tematycznych, korytarzach i boisku.

W klasach odbyły się tematyczne zajęcia dotyczące historii Vashti - dziewczynki, która na lekcji plastyki doszła do wniosku, że niczego nie potrafi. Wszystko zmieniło się po narysowaniu tytułowej niepozornej kropki. Stąd też opowieść ta była doskonałą okazją do rozmów o uczniowskich pasjach i zainteresowaniach. Ponadto bezbłędnie ukazała, że w każdym z nas drzemie ukryty talent. Trzeba go tylko w sobie odnaleźć.

Tego dnia również nie zabrakło zajęć plastycznych inspirowanych kropką. Uczniowie podczas okolicznościowego happeningu malowali kredą obrazy zaczynające się od wspomnianego znaku. Ponadto powstało niezwykle twórcze drzewo talentów, które zostało wyeksponowane na jednym ze szkolnych korytarzy.

Dodatkowo w klasach IV i VI odbył się matematyczny dzień kropki. Natomiast dzieci z grup przedszkolnych przygotowały piękne motyle, pszczółki i biedronki wpisujące się w motyw przewodni zorganizowanego wydarzenia.

Ten wesoły dzień z przesłaniem przygotował Samorząd Uczniowski sekcji młodszej i starszej we współpracy z nauczycielami.

Opiekunowie SU