POMYSŁOWI SZÓSTOKLASIŚCI

20 października 2020 21:46

W królestwie zwierząt

Początków rozwoju ewolucyjnego oraz powstania zwierząt na kuli ziemskiej dopatrywać się należy około 2 miliardy lat temu. Liczba poznanych i dotychczas opisanych gatunków szacowana jest na około 1,5 miliona. To właśnie one stanowią królestwo zwierząt.

W ramach lekcji biologii szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod kierunkiem Agnieszki Sołtysiak wykonali bardzo ciekawe prace plastyczne. Wszystkie na swój sposób przekazywały stosowną wiedzę na temat różnorodności i funkcjonowania królestwa zwierząt. Były wśród nich: albumy, lapbooki, kolorowe plakaty i prezentacje.

Każda ze wspomnianych form pomogła uczniom w przystępny sposób zgłębić tajemnice różnych gatunków zamieszkujących naszą planetę.

Agnieszka Sołtysiak