POMAGAMY Z POTRZEBY SERCA!

24 października 2022 18:15

Z myślą o chorym Tymku

W ubiegłym miesiącu otrzymaliśmy telefon z prośbą o pomoc dla małego Tymka ze Słupcy, który ma niecały rok i bardzo chore serduszko. Jest tak maleńki, że kardiochirurdzy w Polsce nie chcą się podjąć operacji. W dodatku jego wada należy do bardzo skomplikowanych. W Poznaniu, wykonano już balonoplastykę zastawki aortalnej. Przez tydzień po zabiegu było dobrze, ale kiedy chłopiec wraz z rodzicami miał wracać do domu, jego stan nagle się pogorszył. Pobyt Tymka w szpitalu się wydłużył. Niestety pojawiły się komplikacje. Aktualnie chłopiec przyjmuje leki 4 razy dziennie, które pomagają odciążyć serduszko.

Dowiedzieliśmy się jednak, że zabieg, który przeszedł i wdrożone leki, nie wystarczą. Tymek będzie musiał mieć wykonaną operację kardiochirurgiczną. Niestety ostatnie badania nie pozostawiają złudzeń - jego serduszko jest BARDZO CHORE.

Postanowiliśmy pomóc chłopcu w walce z chorobą. Od poniedziałku 24 października 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie rozpoczęliśmy zbiórkę charytatywną.

Naszym przewodnim hasłem stały się słowa: Daj na Tymka choć złotówkę, otwórz serce, pochyl główkę, bo choroba to coś złego, spotkać może dziś każdego.

Zbiórkę rozpoczęła klasa IV b, która zaprosiła do wzięcia w niej udziału koleżanki i kolegów z IV a. Kolejne nominacje odbywać się będą między poszczególnymi oddziałami.

Kochani do dzieła! Liczy na Was!

Magdalena Mielcarek-Mirek

2022_10_24Tymek.jpg