PODSUMOWANIE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU

11 czerwca 2021 14:13

Powstańcy Wielkopolscy, cześć Waszej pamięci!

W środę 9 czerwca 2021 r. odbyło się podsumowanie XIII Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. W tym roku miał on rangę ogólnopolską.

Uroczystość rozdania nagród miała miejsce w Lusowie pod Poznaniem, miejscu pochówku gen. Józefa Dowbora-Muśnickiego - drugiego głównodowodzącego powstaniem wielkopolskim.

W konkursie wzięło udział 435 uczniów z 58 placówek. Tytuł laureata otrzymało 24 przedstawicieli szkół podstawowych i 12 z ponadpodstawowych.

Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie reprezentowały Anna Szwacińska (kl. VI b), Roksana Piątkowska (kl. VIII b) i Maria Wiciak (kl. VIII c), przygotowane przez nauczyciela historii panią Jolantę Krucką. Laureatki otrzymały okolicznościowe dyplomy i satysfakcjonujące upominki. Natomiast szkolna koordynatorka konkursu odebrała z rąk Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Roberta Gawła pisemne podziękowanie.

Po uroczystości wszyscy uczestnicy rywalizacji wraz ze swoimi nauczycielami odwiedzili cmentarz, na którym spoczywa gen. Józef Dowbor-Muśnicki wraz z córkami. Na zakończenie zwiedzili Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie.

Autorki artykułu:

Anna Szwacińska, Roksana Piątkowska, Maria Wiciak