PO 104 LATACH

11 listopada 2022 19:20

Ku chwale Ojczyzny!

11 listopada 2022 r. odbyły się Gminne Obchody Święta Niepodległości.

Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie reprezentowali wówczas: wicedyrektor Jan Kasprzak, przedstawiciele grona pedagogicznego, grupa uczniów oraz poczet sztandarowy.

Uroczystości rozpoczęła Msza św. w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej.
Po nabożeństwie uczestnicy gminnych obchodów przeszli na pl. Kazimierza Wielkiego, by pod pomnikiem „Tym, co za Polskę życie oddali” złożyć wiązanki kwiatów i symboliczne znicze. W imieniu społeczności naszej szkoły gest ten uczynili reprezentanci Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami i panem wicedyrektorem.

Po części oficjalnej, w sali OSP odbył się okolicznościowy program artystyczny „Śpiewająco dla Niepodległej”, w którym udział wzięli także przedstawiciele naszej placówki.

Wspomniane wyżej obchody były piękne i wzniosłe, a wszystko to ku chwale Ojczyzny!

fot. z DK Golina Arkadiusz Maślak