POŻEGNANIE KLAS ÓSMYCH

26 czerwca 2021 20:31

„Jeśli uznasz fazy przypływu i odpływu –

Poznasz głębię życia i osiągniesz radość”.

Data 25 czerwca 2021 roku to nie tylko zakończenie roku szkolnego. To także rozstanie z klasami ósmymi… Tego dnia rocznik 2006 dołączył do grona absolwentów Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Było nostalgicznie i uroczyście….

Z zaproszonych gości przybył Burmistrz Goliny Pan Mirosław Durczyński oraz Przewodniczący Rady Miasta Pan Wojciech Wojdyński. Po przemówieniu pani dyrektor Ewy Kutnik, przedstawiciela wychowawców klas ósmych pani Pauliny Kubsik, przedstawiciela klas siódmych Oliwii Strugały nastąpiło ślubowanie uczniów klas ósmych oraz przekazanie sztandaru klasom młodszym. Następnie wręczono nagrody za osiągnięcia w prestiżowych konkursach. Za uzyskanie tytułu laureata w ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej” nagrody z rąk pani dyrektor oraz nauczyciela prowadzącego Jolanty Kruckiej otrzymały Roksana Piątkowska oraz Maria Wiciak. W dalszej części pani dyrektor oraz nauczyciel prowadzący Paulina Kubsik wręczyły nagrodę dla Roksany Piątkowskiej, która w wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego uzyskała tytuł finalistki. To niezwykłe osiągnięcia, gratulujemy serdecznie! Na uwagę zasługuje też średnia 5,94, jaką uzyskała Maria Wiciak. Pani dyrektor Ewa Kutnik oraz pani Liliana Czajkowska wręczyły statuetkę za uzyskanie tytułu „PRYMUSA SZKOŁY”. Nauczyciele wychowania fizycznego przyznali czworgu uczniom tytuł Super Sportowca Szkoły. Pan Burmistrz Mirosław Durczyński oraz pani dyrektor wręczyli nagrody dla Wiktorii Bobrowskiej, Jagody Maciaszek, Jakuba Słomki i Dawida Szymaniaka.

Nagrody z rąk pani dyrektor oraz wychowawców otrzymali oczywiście także uczniowie wyróżniający się w nauce. Są to: z klasy 8a : Bartosz Banaszak, Mateusz Dylewski, Aleksandra Sędziak, z klasy 8b: Wiktoria Bobrowska, Martyna Głowacka, Julita Michlicka, Roksana Piątkowska, Natalia Tarczyńska; z klasy 8c: Julia Gutowska, Gabriela Jakubowska, Dominika Jóźwiak, Iga Jóźwiak, Miłosz Kukulski, Jagoda Maciaszek, Malwina Szymańska, Aleksandra Walczak, Maria Wiciak, Amelia Wieczorek, Mikołaj Wojtczak.

Rodzice wspomnianych uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Pani dyrektor oraz wychowawcy wręczyli także podziękowania Rodzicom zaangażowanym w życie szkoły.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna…

Natalia Tarczyńska, Wiktoria Bobrowska, Roksana Piątkowska oraz Julia Staśkowiak oczarowały zebranych swą recytacją. Były to wiersze z głębokim przesłaniem… Swoim tańcem break dance zachwycił Piotr Szczot, a śpiewem Iga Jóźwiak, Roksana Piątkowska, Aleksandra Sędziak oraz uczennice klas młodszych Agata Suta oraz Agata Przybyła.

Wychowawcy klas ósmych: panie Liliana Czajkowska i Paulina Kubsik oraz pan Mariusz Witkowski dziękują pani Justynie Szczot za przygotowanie części wokalnej oraz całej oprawy muzycznej.

Całości dopełniła piękna dekoracja. Wychowawcy klas ósmych oraz klas trzecich – panie: Kornelia Topor-Pustelnik, Ewa Kazimierczak, Żaneta Wilant przygotowujący wystrój hali dziękują nauczycielom wspierającym w tym wymagającym przedsięwzięciu: Siostrze Immakulacie, pani Agnieszce Pakule, pani Danucie Wysokowskiej, pani Lindzie Kalinowskiej-Plewczyńskiej, pani Arlecie Skibińskiej oraz pani Annie Neneman-Koprowskiej.

Dziękujemy za piękny występ uczniom oraz Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystego spotkania z klasami ósmymi!

Uczniowie, „przed Wami nowy rozdział w życiu. Życzymy trafnych wyborów. Podsycajcie swą ciekawość świata, by nie zatracić jej w codziennym życiu. Nie rezygnujcie z marzeń. Bądźcie dociekliwymi badaczami, uważnymi obserwatorami umiejącymi odnajdywać swoje miejsce w świecie. Poczujcie smak przygody. Niech nauka w szkole podstawowej, która pozwoliła Wam odnaleźć miejsce w najbliższym otoczeniu, pozwoli teraz wyfrunąć z gniazda, rozwinąć skrzydła, wypłynąć na szersze wody….”

Powodzenia w dorosłym życiu!

Paulina Kubsik

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii i krótkiego filmu.