PLENER PLECIONKARSKI

13 października 2023 18:48

„Zaplątani” w… wiklinie

W piątek, 13 października 2023 r. przy miejscowym domu kultury odbył się Plener Plecionkarski w ramach konkursu „Golina aktywniej w kulturze działać zaczyna”.

W okolicznościowych warsztatach rękodzielniczych wzięli udział uczniowie klas IV a, IV b i VII b ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego. Towarzyszyli im ich nauczyciele Beata Matczak, s. Liliana Socha i Przemysław Ciesielski.

Nasi przedstawiciele pod czujnym okiem instruktor plecionkarstwa wykonali przepiękne koszyczki. Ponadto byli świadkami oplotu wikliną 4 konstrukcji metalowych, w tym: łabędzia, żółwia, bociana oraz dzika. Powstałe prace zostaną umieszczone na tutejszym rynku.

Powyższy plener zorganizowany przez Stowarzyszenie Polskich Plecionkarzy i pracowników Domu Kultury w Golinie, był bardzo ciekawy. Pozwolił dzieciom rozwinąć zdolności manualne i w miłej atmosferze spędzić czas.

fot. A. Maślak, P. Ciesielski