PIELGRZYMKA DO NIEPOKALANOWA

11 września 2023 17:31

Nasi na VII Ogólnopolskim Spotkaniu Dzieci

Różnego rodzaju pielgrzymki, wyjazdy i wycieczki wpisują się każdego roku w codzienność uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Każda z tych form wzajemnej integracji zawsze dowartościowuje ich i umacnia we wzajemnej radości z przebywania z sobą.

W sobotę 9 września 2023 r. grupa z Goliny pod kierunkiem katechetki s. Liliany Sochy CSDP, wzięła udział w VII Ogólnopolskim Spotkaniu Dzieci w Niepokalanowie (archidiecezja warszawska). Tym razem przyświecało mu hasło „Święty Jan Paweł II przyjaciel dzieci”.

Modlitewną integrację młodych z różnych zakątków Polski rozpoczęła wspólnotowa Eucharystia. Mszy św. przewodniczył bp Wojciech Osial - biskup pomocniczy łowicki. Później był czas na ciepły posiłek i wiele ciekawych atrakcji m.in. szlak rycerski, kącik plastyczny, zabawy i konkursy sprawnościowe, dmuchańce, watę cukrową..., a wszystko pod czułą opieką Niepokalanej. Dodatkowo uczestnicy spotkania mogli wysłuchać koncertu „Winnicy” z Białegostoku, zwiedzić Kaplicę-Sanktuarium św. Maksymiliana, franciszkańską strażnicę oraz zobaczyć papieskie samochody. Jak co roku była też możliwość wstąpienia w szeregi Rycerstwa Niepokalanej. Ponadto każdy uczestnik spotkania otrzymał kolejną figurkę do kolekcji, tym razem była to postać św. Jana Pawła II.

W drodze powrotnej uczniowie z Goliny zwiedzili Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i przepiękny park w Żelazowej Woli.

Ten dzień z modlitwą, wzajemną integracją i wesołą zabawą na pewno pozostanie na długo w pamięci jej uczestników, którzy szczęśliwi wrócili wieczorem do swoich domów.

Źródła: https://niepokalanow.pl/klasztor/informacje/ogolnopolskie-spotkanie-dzieci

***

Serdecznie dziękujemy Parafianom, Panu Burmistrzowi Goliny Mirosławowi Durczyńskiemu oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za życzliwość i finansowe wsparcie pielgrzymki do Niepokalanowa na VII Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci.

s. Liliana Socha wraz z uczestnikami pielgrzymki