PIELGRZYMKA DO NIEPOKALANOWA NA…

19 września 2022 17:30

|

Katarzyna Szadkowska

PIELGRZYMKA DO NIEPOKALANOWA NA…

…VI Spotkanie Dzieci

Dzieci z parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Golinie (na co dzień uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego) pod opieką katechetki s. Liliany Sochy CSDP często biorą udział w różnego typu pielgrzymkach, wyjazdach i wycieczkach z duchowym przesłaniem w tle. Każda z nich zawsze je dowartościowuje i wzbogaca. Ponadto umacnia we wzajemnej radości z przebywania z sobą, chociażby w czasie wspólnych zabaw.

W sobotę 17 września 2022 r. grupa z Goliny wzięła udział w VI Ogólnopolskim Spotkaniu Dzieci w Niepokalanowie (archidiecezja warszawska), któremu przyświecało hasło „Święty Franciszek – rycerz pokoju”.

Modlitewną integrację młodych z różnych zakątków Polski rozpoczęła wspólnotowa Eucharystia. Mszy św. przewodniczył bp Wojciech Osial - biskup pomocniczy diecezji łowickiej. Później był czas na ciepły posiłek i wiele ciekawych atrakcji m.in. szlak rycerski, kącik plastyczny, zabawy i konkursy sprawnościowe, dmuchańce, wata cukrowa..., a wszystko pod czułą opieką Niepokalanej. Dodatkowo uczestnicy spotkania mogli wyśpiewać Bogu chwałę podczas koncertu „Małego Chóru Wielkich Serc”.

Dodać należy, że jak co roku była też możliwość wstąpienia w szeregi Rycerstwa Niepokalanej, które założył św. Maksymilian M. Kolbe. Ponadto każdy uczestnik spotkania otrzymał kolejną figurkę do kolekcji, tym razem była to postać św. Franciszka.

Tego dnia udzieliła się wszystkim uczestnikom spotkania wspaniała zabawa przepełniona modlitwą.

Przemysław Ciesielski

Źródła: https://niepokalanow.pl/klasztor/informacje/ogolnopolskie-spotkanie-dzieci