PIELGRZYMKA DO CZĘSTOCHOWY

6 czerwca 2022 20:26

U Jasnogórskiej Pani

O wieków religijną ostoją dla Polaków jest Jasna Góra. Właśnie tutaj, co roku, pielgrzymują rzesze naszych rodaków, aby u stóp Czarnej Madonny złożyć sprawy codziennego życia przepełnione często smutkiem i radością. Do Maryi przychodzą wszyscy, tak jak do najukochańszej i najdroższej mamy przystało.

6 czerwca 2022 r. grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pielgrzymowała do duchowej stolicy Polski - Częstochowy. Pod opieką katechetki - s. Liliany Sochy CSDP (inicjatorka wyjazdu) oraz nauczycieli - Agnieszki Sołtysiak i Joanny Ciesielskiej wzięła udział w Mszy św. i modliła się przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej. Przespacerowała się okalającymi sanktuarium wałami. Podziwiała także unikatowe zabytki tego wyjątkowego miejsca kultu. Zakupiła pamiątki.

Na zakończenie niniejszego artykułu dodać trzeba, iż z wielką radością w sercach i bagażem pozytywnych wrażeń nasza młodzież wróciła wieczorem do swoich domów.