PASOWANI NA UCZNIÓW

9 października 2021 15:57

Ślubowanie pierwszoklasistów

7 października 2021 r. nasi pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni w poczet społeczności Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Była to dla nich niezapomniana uroczystość, która ze względu na sytuację epidemiczną przebiegała w innych okolicznościach niż zazwyczaj, bo w salach lekcyjnych. Choć z wiadomych przyczyn została ona skrócona do niezbędnego minimum, to nie straciła jednak przy tym nic ze swojej podniosłości i wydźwięku.

Przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych, symbolicznego gestu pasowania dokonała dyrektor Ewa Kutnik. Poprzedziło je złożenie aktu ślubowania. Świadkami tej ważnej chwili byli ich wychowawcy – Żaneta Wilant (Ia), Kornelia Topor-Pustelnik (Ib), Ewa Kazimierczak i nauczyciel wspierający Joanna Lewandowska (Ia).

Po zakończeniu klasowych uroczystości ślubowania, pierwszoklasiści otrzymali: legitymacje, dyplomy oraz pamiątkowe medale wraz z upominkami ufundowane przez Radę Rodziców.

Naszym NOWYM UCZNIOM życzymy samych sukcesów w nauce!