Ojczyzno ma…

11 listopada 2023 14:24

W 105. rocznicę wydarzeń

11 listopada 2023 r. odbyły się Gminne Obchody Święta Niepodległości w 105. rocznicę wydarzeń z 1918 r.

Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie reprezentowali wówczas: dyrektor Ewa Kutnik, wicedyrektor Jan Kasprzak, przedstawiciele grona pedagogicznego, grupa uczniów oraz poczet sztandarowy.

Uroczystości rozpoczęła Msza św. w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej. Po nabożeństwie uczestnicy gminnych obchodów przeszli na pl. Kazimierza Wielkiego, by pod pomnikiem „Tym, co za Polskę życie oddali” złożyć wiązanki kwiatów i zapalić symboliczne znicze. W imieniu społeczności naszej szkoły gest ten uczynili dyrekcja i reprezentanci Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem.

Wieczorem, w sali OSP, odbył się okolicznościowy koncert piosenek patriotycznych w wykonaniu zespołu „Redial”.

Było pięknie, wzniosłe i biało-czerwono, a wszystko ku chwale Polski wolnej, i niepodległej.