„ODWAŻNE GUMISIE” NA FESTIWALU NAUKI

5 marca 2020 18:47

|

Katarzyna Szadkowska

Zuchy na biwaku

Od 21. do 23 lutego 2020 r. 7. Gromada Zuchowa „Odważne Gumisie” ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod opieką drużynowej – Iwony Kasprzak uczestniczyła w trzydniowym biwaku zorganizowanym przez hufiec ZHP Konin. Okazją ku temu był Dzień Myśli Braterskiej.

Podczas biwaku na uczestników czekało mnóstwo atrakcji.

I tak, już wraz pierwszym wieczorem zuchy z pełnym zaangażowaniem poszukiwały fragmentów puzzli. Później układały z nich postaci twórców skautingu oraz skrupulatnie wykonywały otrzymane polecenia.

W drugim dniu odbywał się Festiwal Nauki. Każda jednostka przygotowała swój eksperyment. „Odważne Gumisie” zaprezentowały doświadczenie z kartką papieru
i szklanką wody. W zanadrzu miały także doświadczenie z sodą, olejem i kolorowymi kroplami. W tym miejscu dodać należy, iż wszyscy przy tej okazji mieli niebywałą możliwość eksperymentowania przy różnych stanowiskach.

Ponadto wielu pozytywnych emocji dostarczyło zuchom Mobilne Planetarium, w którym obejrzały fascynujący film o kosmosie. Dodatkowo podczas zajęć z robotyki każdy z nich mógł sterować elektroniczną zabawką.

Ponieważ biwak odbywał się w ostatni weekend karnawału, nasze zuchy wykonały kolorowe maski, które były częścią ich przebrania podczas okolicznościowej zabawy poprowadzonej przez animatorów.

Na zakończenie drugiego dnia biwaku, tuż po ogłoszeniu ciszy nocnej, ośmioro naszych zuchów złożyło obietnicę, otrzymało znaczki i gwiazdki.

W niedzielę reprezentacja „Odważnych Gumisiów” wróciła do swoich domów.

Iwona Kasprzak