OBUDŹ W SOBIE ANIOŁA, CZYLI…

17 stycznia 2024 15:59

|

Katarzyna Szadkowska

Obudź w sobie Anioła, czyli…

… dzień empatii i kreatywności w szkole

Samorząd Uczniowski ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod kierunkiem opiekunów zorganizował i przeprowadził na terenie placówki ogólnopolską akcję „Dzień Piżamy – obudź w sobie Anioła”. Celem niniejszego przedsięwzięcia było finansowe wsparcie fundacji „Gdy liczy się czas”, która pomaga najmłodszym i ich rodzinom w walce z chorobą nowotworową.

Dlaczego piżama stała się symbolem akcji? Odpowiedź tkwi w standardowych ubraniach chorych dzieci, które spędzają długi czas na oddziałach onkologicznych. I właśnie dlatego uczniowie i opiekunowie SU chcieli w ten nietuzinkowy sposób zwrócić uwagę społeczności szkolnej na promocję zdrowia oraz badania profilaktyczne.

Wspólnej zabawie towarzyszyła dobrowolna zbiórka pieniędzy, której przyświecało hasło: „Pięciozłotówka dla dziecka zdrówka”. Zebrane fundusze w kwocie 1100 zł zasilą konto wspomnianej wyżej fundacji na sfinansowanie zakupu pomp do chemioterapii oraz wsparcie ośrodka rehabilitacji dla najmłodszych po leczeniu.

Dzień Piżamy to nie tylko wesoła zabawa w ciągu szkolnego dnia, ale także okazja do zwrócenia uwagi na bezcenne wartości jakimi powinny być dla nas zdrowie i empatia. Pamiętajmy, że każda pomoc jest niezwykle ważna i może zmienić życie wielu potrzebującym dzieciom oraz ich rodzinom.

Serdecznie dziękujemy za „obudzenie w sobie Anioła”.

Żaneta Wilant, Ewelina Piaskowska, Przemysław Ciesielski