O NARODZENIU PANA JEZUSA

23 grudnia 2020 19:28

Jasełka też mogą być online

Nie ulega wątpliwości, że panująca pandemia i wiążący się z nią reżim sanitarny w znaczący sposób ograniczyły możliwość zwyczajowego przekazu wielu akcji i przedsięwzięć.

W związku z powyższym także odegranie jasełek (przedstawień opowiadających o przyjściu Pana Jezusa na świat) nie mogło odbyć się w tradycyjnie przyjętej formie.

Biorąc pod uwagę wspomniane okoliczności, dzieci z kl. II a ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie przy pomocy rodziców, kierując się prośbą katechetki s. Immakulaty Podczasiak CSDP, przeniosły swój świąteczny występ do sieci.

Tym sposobem dowiodły, że przedstawienie o Bożym Narodzeniu w dobie epidemii, może dotrzeć do wielu odbiorców także drogą online, nie tracąc przy tym nic ze swojego uniwersalnego przesłania.

Zapraszamy do obejrzenia jasełek.

film 1

Przemysław Ciesielski