NOC ZAWODOWCÓW W TURKU

8 października 2023 20:31

Kim chcę zostać w przyszłości?

Noc Zawodowców to event mający na celu zwiększenie świadomości oraz perspektyw edukacyjnych i zawodowych uczniów szkół podstawowych. Dodatkowo pomaga w promowaniu szkolnictwa branżowego i technicznego, które wiąże się z pozytywnym wyborem drogi na przyszłość. Daje też możliwość realizowania satysfakcjonującej ścieżki edukacyjno-zawodowej.

Konińska edycja Nocy Zawodowców odbyła się 6 października 2023 r. w Zespole Szkół Technicznych im. gen. prof. Sylwestra Kaliskiego w Turku.

Wzięli w niej udział uczniowie z naszej gminy, wśród których byli przedstawiciele klas VII i VIII ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Towarzyszył im m.in. nauczyciel doradztwa zawodowego Przemysław Ciesielski.

Organizatorzy przygotowali dla wszystkich przybyłych uczniów szereg atrakcji w postaci: quizów, warsztatów, konkursów m.in. zespołowej gry zawodoznawczej „Ten zawód brzmi znajomo!” i spotkań z przedstawicielami firm. Ponadto jej uczestnicy, w dwuosobowych zespołach, poszukiwali ukrytych w przestrzeni szkoły QR-kodów, pod którymi znajdowały się tajemnicze dźwięki odnoszące się do konkretnych profesji.

Cieszy fakt, że inicjatywa Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie, która odbyła się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, spotkała się z szerokim zainteresowaniem ze strony młodych ludzi z naszego regionu. Kolejna odsłona Nocy Zawodowców pomogła im w ciekawy, interaktywny sposób zaznajomić się ze światem najnowszych zawodów. Pozwoliła poznać oferty szkół ponadpodstawowych, propozycje lokalnego rynku pracy oraz realia współczesnych rzemiosł.

Źródło: https://cwrkdiz-konin.pl/