NOC ZAWODOWCÓW W SŁUPCY

10 października 2022 18:05

O nowych perspektywach edukacyjnych i zawodowych

Dnia 7 października 2022 r. uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych w gminie Golina, w tym z naszej placówki wzięli udział w NOCY ZAWODOWCÓW „Zawodowa Moc”, która odbyła się w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Maksymiliana Jackowskiego w Słupcy.

NOC ZAWODOWCÓW to inicjatywa skierowana do młodzieży klas 7 i 8 oraz ich rodziców. Celem tego spotkania było m.in. zwiększenie świadomości i perspektyw edukacyjnych, i zawodowych w kolejnych latach, promocja szkolnictwa branżowego oraz technicznego, jako szkolnictwa pozytywnego wyboru, które daje możliwość realizowania satysfakcjonującej ścieżki edukacyjno-zawodowej.

Wydarzenie to, w którym wzięła udział grupa młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z opiekunami Ewą Wróbel i Lindą Kalinowską-Plewczyńską, stanowiło niezwykle ważną przestrzeń do wzajemnej wymiany doświadczeń, rozmów oraz zadawania pytań.

W jednym miejscu spotykali się: uczniowie, rodzice, nauczyciele, doradcy zawodowi, rzemieślnicy, pracodawcy, osoby z otoczenia biznesu i lokalnego rynku pracy. Dzięki temu młodzi ludzie poznali specyfikę pracy w różnych zawodach. Uzyskali pomoc doradcy zawodowego. Ponadto mogli wziąć udział w konkursach i grach zespołowych, które rozwinęły ich kompetencje istotne w dalszej edukacji, i później na rynku pracy.

W tegorocznej odsłonie NOCY ZAWODOWCÓW uczestniczyło ponad 600 osób.

Wspaniała atmosfera, pokazy i udział w warsztatach różnych profesji, degustacja potraw sprawiły, że uczniowie z Goliny wrócili bardzo zadowoleni do swoich domów.

Ewa Wróbel