NIEZWYKŁE SPOTKANIE W AULI

3 grudnia 2019 16:32

Bogumiła Kowalska

Jak być wrażliwym na drugiego człowieka?

W poniedziałek 2 grudnia 2019 r., siódmo – i ósmoklasiści wraz z dyrekcją i grupą nauczycieli mieli szczególną możliwość uczestniczenia w niezwyczajnej lekcji o codzienności, radości z tego, co ona przynosi.

Dzięki Fundacji „PODAJ DALEJ” spotkali się z panią Małgorzatą Waszkiewicz i jej najbliższą rodziną.

Pani Małgosia, mimo niepełnosprawności od urodzenia, kocha życie, jest pełna ciepła, uśmiechu i optymizmu. Wiele czasu poświęca innym i potrzebującym wsparcia. W trakcie spotkania w auli Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie opowiadała o tym, że warto dbać o swoje bezpieczeństwo i zdrowie. Podkreślała to, że zawsze należy szanować siebie i innych.

Warto dodać, że artystka stopami wykonuje codzienne czynności: gotuje, sprząta, wychowuje swoją córeczkę. Poświęca się także swojej pasji i talentowi, malując piękne obrazy. Społeczność szkolna mogła obejrzeć jej dzieła i zobaczyć osobiście, jak one powstają. Dodatkowo chętni uczniowie zostali zaproszeni na scenę, gdzie mogli przekonać się, jak trudno stopami złożyć podpis, podnieść monetę czy napisać SMS-a.

Choć zadzwonił dzwonek na przerwę, to został on zignorowany przez uczniów, którzy pozostali w auli... Młodzież, poruszona spotkaniem, na stojąco oddała szacunek i uznanie pani Małgosi, jej córeczce i mężowi.

Dziękujemy za wzruszające chwile, cenne wskazówki i podarowany szkole obraz, który powstał na naszych oczach.

Źródło: www.facebook.com/szkolapodstawowawgolinie