NIEZAPOMNIANY FRYDERYK CHOPIN

19 października 2019 17:09

Z okazji urodzin MISTRZA FORTEPIANU

Dokładnie 17 października 2019 r. minęła 170. rocznica śmierci Fryderyka Chopina. To właśnie on mimo dość krótkiego życia, pozostawił po sobie muzykę przekraczającą wszelkie granice piękna. Do dziś uchodzi za jednego z najwybitniejszych pianistów i kompozytorów w historii nie tylko Polski, ale także świata.

W związku z powyższym uczniowie klasy VII b ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod kierunkiem nauczyciela historii - Jolanty Kruckiej przypomnieli sobie na specjalnych lekcjach postać wybitnego mistrza melodii epoki romantyzmu. Podczas okolicznościowych warsztatów zapoznali się z publikacjami poświęconymi Fryderykowi Chopinowi. Dodatkowo obejrzeli prezentację multimedialną przybliżającą jego życie i twórczość, dworek oraz park w Żelazowej Woli. Dopełnieniem całości było przeczytanie kilku wierszy poświęconych muzykowi oraz wysłuchanie najsłynniejszych utworów kompozytora.

Jolanta Krucka, Joanna Smuszkiewicz