NIETUZINKOWA AKCJA

14 listopada 2019 11:02

Zbierali kasztany tu i tam

Międzynarodowa Firma „Pharmeko” na co dzień zajmuje się zbieraniem roślin i surowców naturalnych wykorzystywanych później w przemyśle farmaceutycznym. W trosce o naturę chce, aby ich zbiórka odbywała się zawsze w sposób jak najmniej szkodliwy dla przyrody z zachowaniem przy tym najwyższej jakości produktu. W związku z powyższym, biorąc pod uwagę bogate zasoby naturalne skupowanych przez nią darów natury, firma ta zdecydowała się również na działalność na terenie Polski.

W październiku uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z koordynatorkami projektu - Agnieszką Sołtysiak i Żanetą Wilant wzięli udział w akcji „Kasztanobranie’ 2019” zainicjowanej przez „Pharmeko”. Odbywała się ona przez cały wspomniany wyżej miesiąc. Dla dzieci i młodzieży była ona dużym wyzwaniem, a przy tym sporą frajdą, ponieważ zbierali oni kasztany w różnych miejscach naszego miasta.
W końcu warto wykorzystać surowce naturalne w szczytnym celu, choćby dla pomocy drugiemu człowiekowi.

Serdecznie dziękuję Wszystkim Uczniom za udział w „Kasztanobraniu’ 2019”.

Agnieszka Sołtysiak