NIEŹLI Z NICH PROJEKTANCI!

7 grudnia 2020 13:53

Mali styliści z II b

Co to znaczy „gonić za modą”? Na to i inne pytania związane z odpowiednią stylizacją ubioru odpowiadali uczniowie klasy II b ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie w trakcie plastycznych zajęć online.

W czasie lekcji dzieci pod kierunkiem swojej wychowawczyni Aleksandry Bukowskiej uświadomiły sobie, że nie powinny oceniać ludzi po ich wierzchnim odzieniu. Dzięki tematycznej pogadance zrozumiały, że ubiór nie jest najważniejszy. Wystarczy tylko, by był zawsze porządny i czysty, dobrany do okoliczności, pory roku oraz pogody.

Dopełnienie zajęć stanowiła ciekawa zabawa integrująca zdalnie całą klasę. Na kilkanaście minut pokoje dzieci zamieniły się w minipracownie krawieckie, zaś sami uczniowie
– w projektantów mody. W połączeniu z bogatą wyobraźnią oraz kreatywnością stworzyli kreacje godne światowej sławy artystów. Poniżej efekty ich pracy w załączonej fotogalerii.

Aleksandra Bukowska