NAWIEDZENIE KOPII OBRAZU MATKI BOŻEJ

10 października 2022 18:07

|

Katarzyna Szadkowska

Nasze uczestnictwo w historycznych uroczystościach

Po 47 latach, drugi raz w historii, golińską wspólnotę parafialną nawiedziła kopia obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Ikona przybyła do Goliny z Cienina Kościelnego, gdzie rozpoczęła się peregrynacja w ramach dekanatu.

W tych wyjątkowych uroczystościach społeczność Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego reprezentował poczet sztandarowy wraz z przedstawicielami grona pedagogicznego.

Nasza delegacja uczestniczyła w procesji ulicami miasta i Mszy św. powitania Matki Bożej w jej cudownym wizerunku. Drugiego dnia wzięła udział w Eucharystii kończącej peregrynację, podczas której obecny był, homilię wygłosił i zebranych pobłogosławił Prymas Polski ks. abp Wojciech Polak.

Po liturgii i okolicznościowych podziękowaniach za czas nawiedzenia, ikona Matki Bożej Częstochowskiej została procesyjnie odprowadzona do samochodu kaplicy, którym została przewieziona do Kawnic.

Te dwa wyjątkowe dni w historii golińskiej wspólnoty parafialnej (8-9 października 2022 r.) były na pewno niezapomniane. Wiązały się one ze szczególnym czasem, przepełnionym przede wszystkim modlitwą, wyciszeniem i możliwością spojrzenia w oczy Matce Bożej w wizerunku Królowej Polski.

Przemysław Ciesielski