NAUKOWO…

1 grudnia 2020 21:39

Bogumiła Kowalska

Noc, która uczy

„Noc Naukowców” jest jedyną taką w Europie, która dostarcza co roku niezapomnianych wrażeń.
27 listopada 2020 r. od godz. 16:00 do godz. 22:00 odbyły się w jej ramach bardzo ciekawe imprezy popularno - naukowe i rozrywkowe zarazem. Przyświecało im hasło: „Researchers’ Night”. Ich priorytetowymi celami były przede wszystkim: integracja naukowców ze społeczeństwem, stworzenie okazji do spotkania, poznanie siebie i podejmowanych wspólnych działań. Wszystko to w atmosferze zabawy i wzajemnego zrozumienia.

Ze względu na pandemię, tegoroczna edycja „Noc Naukowców” dostępna była w formule online, bez konieczności rejestracji uczestników. Dało to możliwość nieograniczonego dostępu i zapoznania się z wszystkimi materiałami filmowymi uczelni oraz instytutów badawczych, które brały udział
w organizacji wspomnianego projektu.

W „Nocy Naukowców” nie zabrakło również uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, którzy zainteresowani zostali tym przedsięwzięciem przez nauczyciela biologii - Agnieszkę Sołtysiak. W piątkowy wieczór tajniki nauki zgłębiały: Oliwia Piasecka z kl. VI c, Sandra Kazimierowska z kl. VII c oraz Aleksandra Kulczak z kl. VII a.

Warto dodać, że w trakcie „Nocy Naukowców odbywały się okolicznościowe konkursy na platformie Kahoot. Wyłoniono zwycięzców tych rywalizacji, czyli pierwsze 20 osób, które prawidłowo rozwiązały tematyczne zadania. W tej grupie osób znalazła się Aleksandra Kulczak, zajmując 16. miejsce. Naszej reprezentantce serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu odniesionego w rywalizacji z kilkutysięcznym gremium konkurentów, życząc przy tym dalszych sukcesów!

Była to noc pełna atrakcji: pokazów, eksperymentów, warsztatów, spotkań z naukowcami, quizów, konkursów i wirtualnych stoisk europejskich. Dzięki temu każdy mógł się przekonać, że nauka jest pasjonująca i ciekawa.

Agnieszka Sołtysiak